Przykłady CV Demand Generation Managera, które prowadzą do rozmów kwalifikacyjnych w 2026 roku

Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy (BLS) prognozuje 6% wzrost zatrudnienia menedżerów marketingu (SOC 11-2021) do 2034 roku, jednak specjaliści od demand generation wyprzedzają tę liczbę — firmy B2B opublikowały w samym 2025 roku ponad 376 200 ogłoszeń na stanowiska marketingowe i kreatywne, a specjaliści demand gen, którzy potrafią udowodnić atrybucję pipeline'u, pozostają jednymi z najtrudniejszych do obsadzenia. Mediana rocznej pensji menedżerów marketingu wynosi 161 030 USD, jednak Demand Generation Managerowie, którzy wykazują wyraźny wpływ na przychody, regularnie osiągają całkowite wynagrodzenie w przedziale 120 000–180 000 USD. Różnica między CV demand gen, które prowadzi do rozmów, a takim, które znika w czarnej dziurze ATS, sprowadza się do jednej rzeczy: dolarów w pipeline'ie. Hiring managerowie przeglądający CV chcą zobaczyć konkretne przychody, na które miałeś wpływ, wskaźniki konwersji, które poprawiłeś, oraz marketing-sourced pipeline, który zbudowałeś — a nie mgliste stwierdzenia o „budowaniu świadomości" czy „realizacji kampanii". Ten przewodnik przedstawia trzy kompletne przykłady CV Demand Generation Managera dostosowane do poziomów entry-level, mid-career i senior, wraz ze słowami kluczowymi ATS, częstymi błędami i strategiami formatowania, które odróżniają najlepszych kandydatów od reszty.

Najważniejsze wnioski

  • **Zacznij od dolarów w pipeline.** Każde CV demand gen musi kwantyfikować marketing-sourced pipeline (np. „wygenerowano pipeline o wartości 4,2 mln USD" zamiast „generowano leady"). Hiring managerowie w firmach B2B oceniają kandydatów przede wszystkim pod kątem wkładu w przychody.
  • **Pokaż wskaźniki konwersji MQL na SQL.** Średnia branżowa konwersja MQL na SQL wynosi około 13%, ale topowi performerzy wykorzystujący modele scoringu behawioralnego osiągają 39–40%. Podanie własnego wskaźnika konwersji od razu sygnalizuje, czy działasz powyżej czy poniżej benchmarku.
  • **Udowodnij, że obniżyłeś koszt pozyskania klienta (CAC).** Ponieważ budżety B2B są pod lupą, a 75% dużych przedsiębiorstw przesuwa środki w stronę precyzyjnego targetowania zamiast szerokiej świadomości, wykazanie redukcji CAC jest bezpośrednim sygnałem efektywności budżetowej.
  • **Wymień swój stack marketing automation.** Stanowiska demand gen wymagają praktycznej znajomości platform. Zaznacz, czy pracujesz w HubSpot, Marketo, Pardot, 6sense lub Demandbase — systemy ATS skanują w poszukiwaniu dokładnych nazw platform, a ogólne wzmianki o „marketing automation" przegrywają z konkretnymi nazwami narzędzi.
  • **Kwantyfikuj budżety paid media i atrybucję kanałów.** Podanie budżetu, którym zarządzałeś (200 000 USD, 500 000 USD, 2 mln USD) wraz z ROI specyficznym dla kanału (np. „LinkedIn Ads z 4,2x ROAS") pokazuje skalę i zaawansowanie, których hiring managerowie potrzebują, aby ocenić dopasowanie.

CV Demand Generation — poziom początkujący (0–2 lata doświadczenia)

**Kiedy używać tego formatu:** Jesteś Demand Generation Coordinatorem, Marketing Associate lub Specialistem przechodzącym do pierwszej dedykowanej roli demand gen. Realizowałeś kampanie, ale możesz jeszcze nie odpowiadać za pełną strategię full-funnel. Skup się na metrykach kampanii, certyfikatach platformowych i konkretnym wkładzie w pipeline.

**SARAH CHEN** San Francisco, CA | [email protected] | (415) 555-0192 | linkedin.com/in/sarahchen-demandgen **DEMAND GENERATION COORDINATOR** Marketing coordinator z 2-letnim doświadczeniem w realizacji kampanii B2B, wnosząca wkład w 1,8 mln USD w marketing-sourced pipeline poprzez sekwencje nurturingu e-mail, programy webinarowe i kampanie paid social. Certyfikowana w HubSpot Marketing Software z praktycznym doświadczeniem w zarządzaniu modelami lead scoringu, które poprawiły konwersję MQL na SQL z 11% do 17%. **DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE** **Demand Generation Coordinator** | Drift (B2B Conversational Marketing) | San Francisco, CA | czerwiec 2024 – obecnie

  • Realizuje wielokanałowe kampanie demand generation w e-mail, paid social i webinarach, wnosząc wkład w 1,8 mln USD marketing-sourced pipeline w ciągu 12 miesięcy
  • Zarządza sekwencjami nurturingu e-mail w HubSpot dla ponad 45 000 kontaktów w 6 segmentach branżowych, osiągając 24,3% open rate i 3,8% click-through rate — 40% powyżej benchmarków firmy
  • Koordynuje miesięczny program webinarów średnio 380 rejestracji na wydarzenie z 52% frekwencją, generując 95 MQL na sesję przy 42 USD koszcie za lead
  • Buduje i utrzymuje model lead scoringu w HubSpot, który zwiększył konwersję MQL na SQL z 11% do 17% poprzez uwzględnienie sygnałów behawioralnych (pobrania treści, wizyty na stronie cennika, zgłoszenia demo)
  • Zarządza budżetem 8500 USD miesięcznie na LinkedIn Ads targetując role na poziomie director i powyżej w firmach SaaS zatrudniających 50–500 osób, osiągając 78 USD kosztu za MQL i 3,1x ROAS
  • Tworzy landing page w Unbounce dla gated content, testując A/B nagłówki i pola formularzy, poprawiając wskaźnik konwersji z 18% do 29%
  • Współpracuje z zespołem sales development w definiowaniu kryteriów przekazania MQL, skracając czas reakcji na lead z 48 godzin do poniżej 4 godzin **Marketing Intern → Marketing Associate** | Terminus (ABM Platform) | Atlanta, GA | maj 2023 – maj 2024
  • Wspierała kampanie account-based marketing targetujące 200 nazwanych kont na platformie Terminus, wnosząc wkład w 620 000 USD influenced pipeline
  • Budowała docelowe audiencje reklam display przy użyciu danych intencyjnych z Bombora, osiągając 0,42% CTR na kampaniach ABM display — 3x średnia branżowa dla B2B display
  • Zarządzała partnerstwami content syndication z TechTarget i Demand Gen Report, generując 340 content-qualified leads przy 85 USD CPL w ciągu 6 miesięcy
  • Wspierała kwartalne przeglądy pipeline, tworząc raporty atrybucji w Salesforce śledzące punkty styku marketingowe w średnio 14-touch buyer journey
  • Przygotowała ponad 25 sekwencji nurturingu e-mail, które przeprowadziły 180 kontaktów z etapu świadomości do etapu zgłoszenia demo w oknie 90 dni **WYKSZTAŁCENIE** Bachelor of Science, Marketing | University of Georgia | 2023
  • Specjalizacja: Digital Marketing Analytics
  • Google Analytics 4 Certified, HubSpot Marketing Software Certified, HubSpot Inbound Marketing Certified **UMIEJĘTNOŚCI TECHNICZNE** Marketing Automation: HubSpot (Marketing Hub Professional) | ABM Platforms: Terminus, Bombora intent data | CRM: Salesforce (raporty i dashboardy) | Paid Media: LinkedIn Campaign Manager, Google Ads | Landing Pages: Unbounce | Analityka: Google Analytics 4, Looker Studio | E-mail: HubSpot email builder, Litmus do testowania

CV Demand Generation Managera — poziom średni (3–7 lat doświadczenia)

**Kiedy używać tego formatu:** Odpowiadasz za strategię i budżet demand generation w firmie B2B. Zarządzasz wielokanałowymi kampaniami, nadzorujesz marketing automation, prowadzisz programy ABM i raportujesz atrybucję pipeline'u. Powinieneś zaczynać od wygenerowanego pipeline'u, zarządzanego budżetu i poprawy konwersji.

**MARCUS RODRIGUEZ** Austin, TX | [email protected] | (512) 555-0284 | linkedin.com/in/marcusrodriguez-demandgen **SENIOR DEMAND GENERATION MANAGER** Zorientowany na wyniki lider demand generation z 6-letnim doświadczeniem w marketingu B2B, zarządzający rocznymi budżetami ponad 750 000 USD i generujący 12,4 mln USD marketing-sourced pipeline. Specjalista w multi-touch attribution, account-based marketing i optymalizacji kampanii full-funnel w HubSpot, Marketo i 6sense. Sprawdzony w poprawie wskaźników konwersji MQL na SQL o 45–60% poprzez targetowanie oparte na intent data i behawioralny scoring leadów. **DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE** **Senior Demand Generation Manager** | 6sense (B2B Revenue AI Platform) | Austin, TX | marzec 2023 – obecnie

  • Odpowiada za end-to-end strategię demand generation dla segmentu mid-market (200–2000 pracowników), generując 8,2 mln USD marketing-sourced pipeline rocznie przy budżecie 750 000 USD — stosunek pipeline-to-spend 10,9x
  • Zarządza miksem kampanii wielokanałowych w paid search (180 000 USD), LinkedIn Ads (210 000 USD), content syndication (120 000 USD), ABM display (140 000 USD) oraz programach webinarowych/eventowych (100 000 USD)
  • Projektuje program ABM wykorzystujący intent data i predictive analytics 6sense do identyfikacji i priorytetyzacji 500 target accounts w „buying stage", zwiększając wskaźnik zaangażowania target accounts z 22% do 51%
  • Poprawił konwersję MQL na SQL z 14% do 23% poprzez wdrożenie modelu scoringu behawioralnego ważącego wizyty na stronach produktu, zaangażowanie na stronie cennika i konsumpcję treści porównujących z konkurencją
  • Wprowadził strategię paid media opartą na intent data, która obniżyła koszt na SQL z 1840 USD do 1120 USD (redukcja o 39%) poprzez wyłączenie reklam dla kont niewykazujących sygnałów zakupowych
  • Zaprojektował i przeprowadził zintegrowaną kampanię wprowadzającą aktualizację platformy 6sense Revenue AI, generując 1400 MQL i 3,1 mln USD pipeline w 90-dniowym oknie launch
  • Zbudował model multi-touch attribution w Salesforce śledzący 18 kategorii punktów styku w średnio 47-dniowym cyklu sprzedaży, zapewniając zespołowi zarządczemu przejrzystość ROI marketingu
  • Zarządza relacjami z 3 dostawcami content syndication (TechTarget, Madison Logic, NetLine), negocjując 15% rabat wolumenowy przy utrzymaniu średniego CPL 92 USD i 28% MQL qualification rate
  • Współpracuje z liderami sprzedaży przy tygodniowych przeglądach pipeline, dostarczając account-level intent intelligence, która pomogła zespołowi SDR zwiększyć meeting-set rate o 34% **Demand Generation Manager** | Demandbase (ABM Platform) | San Francisco, CA | styczeń 2021 – luty 2023
  • Zarządzał rocznym budżetem demand generation 420 000 USD, generując 4,2 mln USD marketing-sourced pipeline (10x zwrot) w kanałach paid media, e-mail, webinarów i content syndication
  • Odpowiadał za instancję Marketo dla bazy ponad 120 000 kontaktów, zarządzając lead lifecycle od anonimowego odwiedzającego przez MQL, SQL i opportunity z automatycznymi workflowami nurturingu
  • Realizował kampanie account-based advertising na platformie Demandbase targetujące 300 enterprise accounts, osiągając 38% account engagement rate i 1,4 mln USD ABM-attributed pipeline
  • Uruchomił serię webinarów „Demandbase Academy" średnio 520 rejestracji na sesję z 48% frekwencją, generując 2100 MQL rocznie przy 36 USD koszcie za lead
  • Obniżył koszt pozyskania klienta o 28% (z 18 200 USD do 13 100 USD) poprzez optymalizację miksu kanałów — przesuwając 20% budżetu z content syndication na retargeting o wysokim intencie
  • Zbudował dashboardy Looker śledzące 15 KPI demand generation, w tym pipeline velocity, wskaźniki konwersji między etapami, atrybucję kanałów i CAC wg segmentów
  • Współpracował z product marketingiem przy opracowaniu 12 branżowych ścieżek content dla produkcji, usług finansowych i opieki zdrowotnej, zwiększając zaangażowanie treści o 65% **Marketing Specialist** | Outreach (Sales Engagement Platform) | Seattle, WA | sierpień 2019 – grudzień 2020
  • Realizował kampanie paid search i paid social w Google Ads i LinkedIn, zarządzając budżetem 15 000 USD miesięcznie i generując 280 MQL miesięcznie przy średnim CPL 54 USD
  • Zarządzał kampaniami e-mail w Pardot dla ponad 60 000 kontaktów, wdrażając testy A/B na tematach, godzinach wysyłki i CTA, co poprawiło email-sourced pipeline o 42%
  • Wspierał field marketing events i kampanie follow-up targów, tworząc sekwencje nurturingu po wydarzeniach, które konwertowały 18% leadów z booth na qualified opportunities
  • Tworzył miesięczne raporty wydajności demand generation śledzące wkład w pipeline, ROI kanałów i wskaźniki konwersji funnel dla VP of Marketing **WYKSZTAŁCENIE** Master of Business Administration, Marketing | University of Texas at Austin (McCombs) | 2019 Bachelor of Arts, Communications | University of Washington | 2017 **CERTYFIKATY** Marketo Certified Expert (MCE) | 6sense Certified Professional | Salesforce Administrator | Google Ads Search Certified | HubSpot Revenue Operations Certified **UMIEJĘTNOŚCI TECHNICZNE** Marketing Automation: Marketo (Expert), HubSpot (Professional), Pardot | ABM/Intent: 6sense, Demandbase, Bombora | CRM: Salesforce (Admin level), HubSpot CRM | Paid Media: Google Ads, LinkedIn Campaign Manager, Meta Business Suite | Content Syndication: TechTarget, Madison Logic, NetLine | Analityka: Looker, Tableau, Google Analytics 4 | Conversational Marketing: Drift | Data Enrichment: ZoomInfo, Clearbit

Senior CV Demand Generation (8+ lat doświadczenia)

**Kiedy używać tego formatu:** Jesteś VP lub Dyrektorem Demand Generation prowadzącym zespół, zarządzającym budżetami powyżej 2 mln USD i odpowiadającym za atrybucję przychodów na poziomie zarządu. Twoje CV powinno podkreślać przywództwo zespołu, raportowanie na poziomie zarządu, wpływ na przychody w skali i wizję strategiczną — nie taktyczną realizację.

**JENNIFER PARK** New York, NY | [email protected] | (212) 555-0371 | linkedin.com/in/jenniferpark-demandgen **VICE PRESIDENT, DEMAND GENERATION** Dyrektor demand generation z 11-letnim doświadczeniem w progresywnym przywództwie marketingowym B2B, skalująca pipeline z 8 mln USD do 42 mln USD przy jednoczesnym budowaniu i zarządzaniu zespołami do 14 marketerów. Sprawdzona w transformacji lead generation opartego na wolumenie w precyzyjne strategie demand z wykorzystaniem ABM, intent data i multi-touch revenue attribution. Doświadczenie w firmach SaaS od Series B przez post-IPO, zarządzanie rocznymi budżetami ponad 3,5 mln USD ze stałymi wskaźnikami pipeline-to-spend 8–12x. **DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE** **Vice President, Demand Generation** | Gong (Revenue Intelligence Platform) | New York, NY | styczeń 2022 – obecnie

  • Prowadzi 14-osobowy zespół demand generation (4 managerów, 6 specjalistów, 2 kontraktorów, 2 agencje) odpowiedzialny za 42 mln USD rocznego marketing-sourced pipeline przy budżecie 3,5 mln USD — stosunek pipeline-to-spend 12x
  • Odpowiada za full-funnel revenue attribution w Salesforce i Bizible (Marketo Measure), zapewniając raportowanie na poziomie zarządu dotyczące wkładu marketingu w 165 mln USD ARR — marketing generuje 38% całkowitego pipeline firmy
  • Projektuje enterprise program ABM z użyciem 6sense i Demandbase targetujący konta Fortune 500, generując 14,2 mln USD enterprise pipeline przy 62% target account engagement rate i średnim deal size 285 000 USD (wobec 92 000 USD inbound average)
  • Obniża blended customer acquisition cost z 24 500 USD do 16 800 USD (redukcja o 31%) w ciągu 18 miesięcy poprzez optymalizację miksu kanałów, alokację budżetu opartą na intencie i lepszy scoring jakości leadów
  • Przekształca demand generation z modelu MQL-centric w model revenue-centric, wdrażając buying group scoring, który poprawił konwersję SQL na opportunity z 31% do 48%
  • Zarządza rocznym budżetem 3,5 mln USD w paid search (620 000 USD), LinkedIn Ads (840 000 USD), ABM display (520 000 USD), content syndication (380 000 USD), eventach/webinarach (480 000 USD), conversational marketing (260 000 USD) i agencjach (400 000 USD)
  • Uruchomiła inicjatywę atrybucji „dark funnel" śledzącą anonimowe sygnały zakupowe 6sense, identyfikując że 72% closed-won accounts odwiedziło stronę Gong 8+ razy przed pierwszym wypełnieniem formularza — co doprowadziło do pełnego przemyślenia strategii gated content
  • Negocjuje i zarządza relacjami z dostawcami 6sense, Demandbase, TechTarget, Madison Logic, LinkedIn i Google, osiągając średnią redukcję kosztów 18% YoY poprzez zobowiązania wolumenowe i umowy wieloletnie
  • Prezentuje kwartalne raporty pipeline i atrybucji CEO i zarządowi, w tym analizę kohort marketing-sourced vs. marketing-influenced revenue wg segmentu, branży i wielkości dealu
  • Współpracuje z CRO i VP Sales w definiowaniu ICP, celów pipeline i SLA przekazania — redukując tarcia handoff marketing-sprzedaż i poprawiając speed-to-first-meeting z 5,2 dni do 1,8 dnia **Director, Demand Generation** | Salesloft (Sales Engagement Platform) | Atlanta, GA | kwiecień 2019 – grudzień 2021
  • Zbudowała i prowadziła 8-osobowy zespół demand generation od zera, skalując marketing-sourced pipeline z 8 mln USD do 22 mln USD w 30 miesięcy przy wzroście firmy z 50 mln USD do 120 mln USD ARR
  • Zarządzała rocznym budżetem demand generation 1,8 mln USD, utrzymując 12,2x pipeline-to-spend ratio w paid media, content syndication, ABM, eventach i programach webinarowych
  • Wdrożyła migrację z Marketo do HubSpot dla bazy ponad 250 000 kontaktów, przeprojektowując lead lifecycle, modele scoringu i workflow nurturingu — zakończone w 4 miesiące bez utraty leadów i z 15% poprawą deliverability
  • Zaprojektowała model multi-touch attribution śledzący 22 kategorie punktów styku, który udowodnił że marketing wpłynął na 67% closed-won revenue, zabezpieczając 25% wzrost budżetu od CFO na kolejny rok fiskalny
  • Uruchomiła branżowe programy ABM dla usług finansowych, opieki zdrowotnej i technologii z użyciem Demandbase, generując 6,8 mln USD branżowego pipeline przy CAC niższym o 35% niż kampanie horyzontalne
  • Opracowała i zrealizowała kampanię competitive displacement targetującą klientów konkurencji wykazujących sygnały switchingu, konwertując 145 kont reprezentujących 4,1 mln USD nowego ARR w ciągu 12 miesięcy
  • Obniżyła wskaźnik dyskwalifikacji MQL na SQL z 42% do 18% poprzez wdrożenie ściślejszych kryteriów behawioralnych i firmograficznych we współpracy z sales operations **Senior Demand Generation Manager** | HubSpot | Cambridge, MA | czerwiec 2016 – marzec 2019
  • Zarządzała budżetem demand generation 680 000 USD dla segmentu mid-market (50–500 pracowników), generując 11,4 mln USD marketing-sourced pipeline rocznie — 16,8x zwrot z wydatków
  • Odpowiadała za własną instancję HubSpot Marketing Hub Enterprise dla segmentu mid-market, zarządzając lead scoringiem, sekwencjami nurturingu i automatyzacją lifecycle dla ponad 180 000 kontaktów
  • Uruchomiła pierwszy pilot intent-data HubSpot z użyciem Bombora, identyfikując in-market accounts i przekierowując je do zespołu SDR — konta pilotażowe konwertowały na opportunity 3,2x częściej niż konta non-intent
  • Stworzyła webinar-to-pipeline engine produkujący 42 webinary rocznie ze średnio 680 rejestracjami, generując 2,8 mln USD webinar-attributed pipeline rocznie
  • Poprawiła ROAS paid search z 3,8x do 6,2x poprzez segmentację keyword intent — oddzielenie wysokointencyjnych słów „pricing" i „demo" od słów informacyjnych i alokację 65% budżetu na terminy wysokointencyjne **Marketing Manager** | Constant Contact | Waltham, MA | sierpień 2014 – maj 2016
  • Realizowała zintegrowane kampanie demand generation w e-mail, paid search i content marketingu, wnosząc wkład w 3,2 mln USD rocznego pipeline dla segmentu SMB
  • Zarządzała instancją Pardot i integracją Salesforce, budując zautomatyzowane workflow, które skróciły czas ręcznego routingu leadów z 24 godzin do poniżej 15 minut
  • Opracowała program testów A/B dla landing page i kampanii e-mail, uruchamiając ponad 40 testów na kwartał z udokumentowaną 35% łączną poprawą wskaźników konwersji **WYKSZTAŁCENIE** Master of Business Administration | Columbia Business School | 2014 Bachelor of Science, Marketing | Boston University | 2012 **CERTYFIKATY** Marketo Certified Expert (MCE) | HubSpot Marketing Hub Enterprise Certified | Salesforce Certified Administrator | 6sense Revenue AI Professional | Demandbase ABM Certified | Google Ads Manager Certified **UMIEJĘTNOŚCI TECHNICZNE** Marketing Automation: Marketo (Expert), HubSpot (Enterprise), Pardot, Eloqua | ABM/Intent Platforms: 6sense, Demandbase, Bombora, TechTarget Priority Engine | CRM: Salesforce (Admin), HubSpot CRM | Attribution: Bizible (Marketo Measure), Full Circle Insights, HubSpot Attribution | Paid Media: LinkedIn Campaign Manager, Google Ads, Meta Business Suite, StackAdapt, RollWorks | Content Syndication: TechTarget, Madison Logic, NetLine, DemandWorks | Conversational Marketing: Drift, Qualified | Analityka: Tableau, Looker, Google Analytics 4, Power BI | Data Enrichment: ZoomInfo, Clearbit, Lusha | Zarządzanie projektami: Asana, Monday.com

Częste błędy w CV Demand Generation

Błąd 1: Zaczynanie od metryk próżności zamiast dolarów w pipeline

**Źle:** „Zwiększono ruch na stronie o 150% i powiększono liczbę obserwujących w social media o 10 000 poprzez content marketing." **Dobrze:** „Wygenerowano 4,2 mln USD marketing-sourced pipeline poprzez wielokanałowe kampanie demand generation, przy czym strona internetowa była głównym kanałem pipeline — konwertując 2,8% z 45 000 miesięcznych organicznych odwiedzających na MQL przy 38 USD CPL." Ruch na stronie i liczba obserwujących nic nie mówią hiring managerowi o wpływie na przychody. Demand generation to funkcja przychodowa. Zaczynaj od wygenerowanego pipeline, kosztu na SQL i wskaźników konwersji.

Błąd 2: Wymienianie platform marketing automation bez głębi

**Źle:** „Biegłość w HubSpot, Marketo i Pardot." **Dobrze:** „Zarządzano instancją Marketo dla bazy 120 000+ kontaktów, wdrażając behawioralny lead scoring w 14 sygnałach zaangażowania, 8 workflow lifecycle nurturingu i automatyczny routing MQL do SDR, który skrócił czas reakcji z 36 godzin do 2 godzin." Wymienianie platform bez kontekstu to w demand gen odpowiednik wymieniania „Microsoft Office". Pokaż ile kontaktów obsługiwałeś, jakie automatyzacje zbudowałeś i jakie wyniki przyniosły.

Błąd 3: Pomijanie wskaźników konwersji MQL na SQL

**Źle:** „Generowano ponad 500 MQL miesięcznie poprzez kampanie demand generation." **Dobrze:** „Generowano 520 MQL miesięcznie z 23% wskaźnikiem konwersji MQL na SQL (wobec 13% benchmarku branżowego), produkując 120 SQL miesięcznie przy koszcie 1120 USD na SQL poprzez targetowanie oparte na intencie i scoring behawioralny." Wolumen MQL bez kontekstu konwersji jest bez znaczenia. Średnia branżowa konwersja MQL na SQL to tylko 13%. Jeśli konwertujesz na 20%+, jesteś w górnym kwartylu, a ta liczba należy do Twojego CV.

Błąd 4: Opisywanie ABM jako kanału zamiast strategii

**Źle:** „Prowadzono kampanie account-based marketing." **Dobrze:** „Zaprojektowano program ABM targetujący 300 enterprise accounts z wykorzystaniem intent data Demandbase i predictive scoring 6sense, osiągając 51% account engagement rate i generując 6,8 mln USD ABM-attributed pipeline przy CAC niższym o 35% niż horyzontalne programy demand gen." ABM nie jest typem kampanii — to strategia go-to-market. Twoje CV musi pokazać wolumen target accounts, wskaźniki zaangażowania, źródła intent data i pipeline wygenerowany specyficznie z ABM, różnicujący się od inbound pipeline.

Błąd 5: Brak kontekstu budżetowego przy zarządzaniu kampaniami

**Źle:** „Zarządzano kampaniami reklamowymi cyfrowymi w wielu kanałach." **Dobrze:** „Zarządzano rocznym budżetem demand generation 750 000 USD w paid search (180 000 USD), LinkedIn Ads (210 000 USD), content syndication (120 000 USD), ABM display (140 000 USD) i programach webinarowych (100 000 USD), osiągając blended 10,9x pipeline-to-spend ratio." Wielkość budżetu sygnalizuje seniorstwo. Manager prowadzący 50 000 USD rocznie działa na fundamentalnie innym poziomie niż ten prowadzący 2 mln USD rocznie. Rozłóż budżet wg kanałów — pokazuje to umiejętności alokacji strategicznej, których hiring managerowie potrzebują do oceny.

Błąd 6: Ignorowanie multi-touch attribution

**Źle:** „Kampanie marketingowe przyczyniły się do wzrostu przychodów firmy." **Dobrze:** „Zbudowano model multi-touch attribution w Salesforce śledzący 18 kategorii punktów styku w średnio 47-dniowym cyklu sprzedaży, udowadniając że marketing wpłynął na 67% closed-won revenue i zabezpieczając 25% wzrost budżetu na kolejny rok fiskalny." Atrybucja to obecnie najważniejsza umiejętność w demand generation. Jeśli zbudowałeś lub zarządzałeś modelem atrybucji, opisz metodologię (first-touch, last-touch, multi-touch, W-shaped), liczbę śledzonych punktów styku i decyzje biznesowe, które dane atrybucji wsparły.

Błąd 7: Ogólne professional summary bez skwantyfikowanych wyników

**Źle:** „Doświadczony specjalista marketingu z pasją do demand generation i udokumentowanymi sukcesami w środowiskach marketingu B2B." **Dobrze:** „Lider demand generation z 6-letnim doświadczeniem w B2B SaaS zarządzający rocznymi budżetami ponad 750 000 USD i generujący 12,4 mln USD marketing-sourced pipeline. Specjalista w ABM, targetowaniu opartym na intencie i multi-touch attribution w Marketo, 6sense i Salesforce." „Pasja" i „udokumentowane sukcesy" to najbardziej nadużywane zwroty w CV marketingowych. Zastąp je dolarami w pipeline, zarządzanym budżetem, ekspertyzą platformową i latami doświadczenia.

Słowa kluczowe ATS dla CV Demand Generation Managera

Metryki Pipeline i Revenue

Demand Generation, Pipeline Generation, Marketing-Sourced Pipeline, Revenue Attribution, Multi-Touch Attribution, Pipeline-to-Spend Ratio, Marketing ROI, Customer Acquisition Cost (CAC), Cost per Lead (CPL), Cost per SQL

Funnel i konwersja

MQL (Marketing Qualified Lead), SQL (Sales Qualified Lead), Lead Scoring, Lead Nurturing, Funnel Optimization, MQL-to-SQL Conversion, Lead Lifecycle Management, Buying Group Scoring, Lead Routing

Account-Based Marketing

ABM (Account-Based Marketing), Intent Data, Predictive Analytics, Target Account List, Account Engagement, Buying Signals, Dark Funnel, In-Market Accounts

Marketing Automation i platformy

HubSpot, Marketo, Pardot, Eloqua, 6sense, Demandbase, Bombora, Drift, Qualified, Salesforce, Bizible

Paid Media i kanały

LinkedIn Ads, Google Ads, Paid Search, Paid Social, Content Syndication, Programmatic Display, Retargeting, Webinar Marketing, Field Events

Strategia i operacje

B2B Marketing, SaaS Marketing, Integrated Campaigns, Multi-Channel Marketing, Campaign Optimization, A/B Testing, Marketing Operations, Sales-Marketing Alignment, ICP (Ideal Customer Profile)

Najczęściej zadawane pytania

Czym demand generation różni się od lead generation w CV?

Lead generation koncentruje się na przechwytywaniu danych kontaktowych — pobraniach gated content, wypełnieniach formularzy, rejestracjach webinarów. Demand generation obejmuje całą buyer journey od budowania świadomości i edukacji rynku aż po tworzenie pipeline'u i atrybucję przychodów. W CV to rozróżnienie ma znaczenie: CV lead gen podkreślają metryki wolumenowe (wygenerowane leady, CPL), podczas gdy CV demand gen muszą pokazywać dolary w pipeline, wskaźniki konwersji na etapach funnel i wpływ na przychody. Badania HockeyStack wykazały, że MQL demand generation mają 4,37x lepszy wskaźnik konwersji niż MQL lead generation, przy koszcie na SQL 2640 USD wobec 5320 USD dla lead gen — to wyraźny sygnał, że profesjonaliści demand gen powinni podkreślać metryki jakości i przychodów zamiast wolumenu.

Czy w CV demand generation powinno się uwzględniać doświadczenie ABM?

Absolutnie. ABM i demand generation się połączyły — 68% marketerów B2B raportuje, że ABM dostarcza wyższe zaangażowanie i silniejszy ROI niż jakakolwiek inna inicjatywa marketingowa. W latach 2025–2026 ABM nie jest już osobną dyscypliną; to kluczowy komponent enterprise demand generation strategy. W CV szczegółowo opisz platformy ABM, których używałeś (6sense, Demandbase, Terminus, RollWorks), liczbę target accounts w programie, wskaźniki zaangażowania i pipeline specyficzny dla ABM. Jeśli zbudowałeś program ABM od zera, to ważny wyróżnik — opisz kryteria wyboru kont, źródła intent data, orkiestrację w kanałach i wyniki w porównaniu z non-ABM demand gen.

Jaka jest ścieżka kariery od Demand Generation Managera do VP of Marketing?

Typowa progresja biegnie od Demand Gen Coordinator (0–2 lata) przez Demand Gen Manager (3–5 lat), Senior Manager lub Director of Demand Gen (5–8 lat), VP of Demand Generation (8–12 lat) do CMO lub VP of Marketing (12+ lat). Punktem zwrotnym jest przejście z Director do VP, które wymaga wykazania przywództwa zespołu, zarządzania budżetem powyżej 1 mln USD, zdolności raportowania na poziomie zarządu i umiejętności łączenia aktywności marketingowej z przychodami firmy. Na poziomie VP Twoje CV powinno pokazywać, że zarządzałeś zespołem 8+ osób, posiadałeś cross-funkcjonalne relacje z liderami sprzedaży i finansów, oraz potrafiłeś artykułować wkład marketingu w przychody w formatach gotowych dla zarządu. Firmy coraz częściej awansują liderów demand gen na CMO, ponieważ specjaliści demand gen rozumieją revenue attribution — najważniejszą umiejętność w nowoczesnym przywództwie marketingowym B2B.

Jak ważne jest doświadczenie z intent data dla ról demand generation w 2026 roku?

Intent data przeszła z przewagi konkurencyjnej do standardu. Badanie z 2025 roku wykazało, że 98% marketerów B2B uważa intent data za kluczową dla demand generation. W CV należy wymienić platformy intent data, z których korzystałeś (Bombora, 6sense, Demandbase, TechTarget Priority Engine), opisać jak aktywowałeś sygnały intencji (triggering reklam dla in-market accounts, przekierowanie wysokointencyjnych kont do SDR, wyłączenie wydatków na konta nie w fazie zakupowej) i kwantyfikować wpływ (np. „targetowanie oparte na intencie obniżyło koszt na SQL o 39%" lub „in-market accounts konwertowały na opportunity 3,2x częściej niż konta non-intent"). Przy średniej buying group liczącej obecnie 10–11 interesariuszy i dłuższych cyklach zakupowych, intent data jest głównym narzędziem, którego managerowie demand gen używają do skupienia zasobów tam, gdzie wygenerują pipeline.

Jakie certyfikaty powinien wymienić w CV Demand Generation Manager?

Najbardziej cenionymi certyfikatami dla ról demand gen są platformowe: Marketo Certified Expert (MCE), HubSpot Marketing Software Certified, HubSpot Revenue Operations Certified i Salesforce Administrator Certified. Sygnalizują praktyczne umiejętności wykonawcze. Dla wiarygodności strategicznej certyfikaty 6sense Revenue AI Professional i Demandbase ABM Certified pokazują znajomość platform intent data i ABM, na których polegają enterprise zespoły demand gen. Certyfikacja Google Ads pozostaje cenna dla managerów odpowiadających za budżety paid search. Unikaj wymieniania certyfikatów platform, których nie używałeś profesjonalnie — hiring managerowie zapytają o praktyczne doświadczenie podczas rozmów, a wymienianie certyfikatu bez realnego użycia podważa wiarygodność.

Źródła

  1. U.S. Bureau of Labor Statistics, „Advertising, Promotions, and Marketing Managers," Occupational Outlook Handbook, https://www.bls.gov/ooh/management/advertising-promotions-and-marketing-managers.htm — Mediana rocznej pensji 161 030 USD dla menedżerów marketingu (SOC 11-2021), 6% prognozowany wzrost do 2034.
  2. U.S. Bureau of Labor Statistics, „11-2021 Marketing Managers," Occupational Employment and Wage Statistics, https://www.bls.gov/oes/current/oes112021.htm — Aktualne krajowe szacunki zatrudnienia i płac menedżerów marketingu.
  3. Data-Mania, „MQL to SQL Conversion Rate Benchmarks 2026," https://www.data-mania.com/blog/mql-to-sql-conversion-rate-benchmarks-2025/ — Średnia branżowa MQL na SQL 13%, topowi performerzy 39–40% z behawioralnym scoringiem.
  4. HockeyStack Labs, „Demand Gen vs. Lead Gen in B2B SaaS," https://www.hockeystack.com/lab-blog-posts/the-final-verdict-demand-gen-vs-lead-gen — MQL demand generation konwertują 4,37x lepiej niż MQL lead gen; koszt na SQL 2640 USD vs. 5320 USD.
  5. Robert Half, „2026 Marketing Job Market: In-Demand Roles and Hiring Trends," https://www.roberthalf.com/us/en/insights/research/data-reveals-which-marketing-and-creative-roles-are-in-highest-demand — 376 200 ogłoszeń marketingowych i kreatywnych w 2025; role marketing automation wzrosły o 10% YoY.
  6. IDC, „How ABM Advertising Accelerates B2B Growth," https://blogs.idc.com/2025/11/13/how-abm-advertising-accelerates-b2b-growth/ — 68% marketerów B2B raportuje, że ABM dostarcza wyższe zaangażowanie i silniejszy ROI.
  7. Glassdoor, „Demand Generation Manager Salary," https://www.glassdoor.com/Salaries/demand-generation-manager-salary-SRCH_KO0,25.htm — Średnie całkowite wynagrodzenie 116 589 USD; zakres 89 542–153 653 USD.
  8. Martal Group, „Demand Generation Metrics That Drive Revenue in 2026," https://martal.ca/demand-generation-metrics-lb/ — Framework kluczowych metryk: koszt na SQL, CAC, marketing-sourced pipeline i revenue attribution.
  9. Dealfront, „2026 Demand Gen Guide: Strategy, Channels & ABM," https://www.dealfront.com/blog/demand-generation-trends/ — 98% marketerów B2B uważa intent data za kluczową; średnia buying group 10–11 interesariuszy.
  10. CXL, „Demand Generation Career Guide: Skills, Strategy and Roadmap to Leadership," https://cxl.com/b2b-marketing-career-guide/demand-generation-career-guide/ — Ścieżka kariery od koordynatora do VP, benchmarki wynagrodzeń i wymagania umiejętności wg poziomu.

Stwórz swoje CV zoptymalizowane pod ATS z Resume Geni — zacznij za darmo.

See what ATS software sees Your resume looks different to a machine. Free check — PDF, DOCX, or DOC.
Check My Resume

Tags

przykłady cv demand generation manager
Blake Crosley — Former VP of Design at ZipRecruiter, Founder of ResumeGeni

About Blake Crosley

Blake Crosley spent 12 years at ZipRecruiter, rising from Design Engineer to VP of Design. He designed interfaces used by 110M+ job seekers and built systems processing 7M+ resumes monthly. He founded ResumeGeni to help candidates communicate their value clearly.

12 Years at ZipRecruiter VP of Design 110M+ Job Seekers Served

Ready to build your resume?

Create an ATS-optimized resume that gets you hired.

Get Started Free