Przewodnik płacowy cieśli: ile możesz zarobić w 2025 roku i jak zmaksymalizować swoje wynagrodzenie

Po przeanalizowaniu tysięcy CV cieśli natychmiast wyłania się jeden wzorzec: kandydaci, którzy wymieniają konkretne specjalizacje — ciesielstwo wykończeniowe, szalunki lub montaż rusztowań — wraz z ukończonym przyuczeniem, konsekwentnie otrzymują zaproszenia na rozmowy kwalifikacyjne na stanowiska płacące o 15 000 do 30 000 dolarów więcej niż ci, którzy po prostu piszą „doświadczony cieśla" i na tym kończą. Szczegóły mają znaczenie — zarówno w CV, jak i na wypłacie.

Mediana rocznego wynagrodzenia cieśli w Stanach Zjednoczonych wynosi 59 310 dolarów [1]. Ale ta liczba opowiada tylko część historii. Twój rzeczywisty potencjał zarobkowy zależy od tego, gdzie pracujesz, co budujesz i jak strategicznie zarządzasz swoją karierą.


Kluczowe wnioski

  • Wynagrodzenia cieśli różnią się znacznie, od 38 760 dolarów w 10. percentylu do 98 370 dolarów w 90. percentylu [1] — co oznacza, że najlepiej zarabiający otrzymują ponad 2,5 razy więcej niż cieśle na poziomie początkowym.
  • Lokalizacja jest jedną z największych dźwigni płacowych. Cieśle w drogich aglomeracjach i stanach z silną obecnością związkową mogą zarabiać znacznie powyżej mediany krajowej.
  • Branża stale rośnie, z prognozowaną stopą wzrostu 4,5% od 2024 do 2034 roku i około 74 100 otwartych stanowisk rocznie [2], co daje wykwalifikowanym cieślom rzeczywistą siłę negocjacyjną.
  • Wybór branży ma znaczenie. Cieśle pracujący w budownictwie niemieszkaniowym, środowiskach przemysłowych i specjalistycznych rzemiosłach często zarabiają więcej niż ci zajmujący się konstrukcjami mieszkaniowymi.
  • Całkowite wynagrodzenie wykracza daleko poza stawkę godzinową. Świadczenia związkowe, struktury nadgodzin, diety i dodatki narzędziowe mogą dodać tysiące do efektywnego rocznego wynagrodzenia.

Jaki jest krajowy przegląd wynagrodzeń cieśli?

Zawód cieśli zatrudnia około 697 740 pracowników w całych Stanach Zjednoczonych [1], co czyni go jednym z największych wykwalifikowanych rzemiosł. Zrozumienie, gdzie znajdujesz się w rozkładzie płac — i co jest potrzebne, aby awansować — jest pierwszym krokiem do zarabiania tyle, ile warte są twoje umiejętności.

Oto pełne zestawienie według percentyli:

Percentyl Roczne wynagrodzenie Stawka godzinowa
10. 38 760 $
25. 47 550 $
Mediana (50.) 59 310 $ 28,51 $
75. 75 620 $
90. 98 370 $
Średnia 64 040 $

Wszystkie dane z danych BLS dotyczących Zatrudnienia i Wynagrodzeń Zawodowych [1].

Co każdy percentyl faktycznie oznacza dla twojej kariery:

10. percentyl (38 760 $) [1]: Tutaj prawdopodobnie zaczniesz, jeśli jesteś uczniem pierwszego roku lub pomocnikiem przechodzącym do ciesielstwa bez formalnego szkolenia. Na tym poziomie uczysz się czytać rysunki techniczne, wykonywać podstawowe prace konstrukcyjne i rozwijać pamięć mięśniową, która odróżnia cieślę od kogoś, kto po prostu posiada młotek.

25. percentyl (47 550 $) [1]: Cieśle tutaj zazwyczaj ukończyli przyuczenie lub zgromadzili 2 do 4 lat doświadczenia zawodowego. Możesz pracować samodzielnie przy standardowych zadaniach — stawianie ścian, instalacja drzwi i okien, budowanie podstawowych szalunków — ale jeszcze nie kierujesz ekipami ani nie zajmujesz się złożonymi pracami wykończeniowymi.

Mediana (59 310 $) [1]: Punkt środkowy zawodu. Na tym poziomie jesteś w pełni kompetentnym czeladnikiem cieślą z solidnym doświadczeniem w różnych typach projektów. Potrafisz czytać i interpretować złożone rysunki techniczne, rozwiązywać problemy na budowie i szkolić uczniów. Mediana stawki godzinowej wynosząca 28,51 $ [1] odzwierciedla standardową stawkę dla doświadczonych cieśli na większości rynków.

75. percentyl (75 620 $) [1]: Tu specjalizacja i przywództwo zaczynają się opłacać. Cieśle zarabiający na tym poziomie często piastują stanowiska brygadzisty lub cieśli głównego, specjalizują się w niszach o dużym zapotrzebowaniu, takich jak szalunki betonowe lub niestandardowa stolarka meblowa, lub pracują w aglomeracjach z silnymi wymaganiami dotyczącymi obowiązujących stawek.

90. percentyl (98 370 $) [1]: Najwyższy poziom. Cieśle tutaj to zazwyczaj profesjonaliści na poziomie superintendent, wysoce wyspecjalizowani cieśle wykończeniowi pracujący przy luksusowych projektach lub cieśle związkowi na drogich rynkach ze znacznymi nadgodzinami. Niektórzy przeszli do funkcji kosztorysowania lub zarządzania projektami, zachowując klasyfikację cieśli.

Zauważ, że średnie roczne wynagrodzenie (64 040 $) jest wyższe od mediany (59 310 $) [1]. Ta różnica wskazuje, że rozkład jest skośny w górę — znaczna liczba cieśli zarabia znacznie powyżej punktu środkowego, podciągając średnią w górę. Specjalizacja i strategiczne ruchy w karierze tworzą tę asymetrię.


Jak lokalizacja wpływa na wynagrodzenie cieśli?

Geografia jest prawdopodobnie najpotężniejszym pojedynczym czynnikiem wpływającym na wynagrodzenie cieśli — bardziej wpływowym niż doświadczenie w wielu przypadkach. Czeladnik cieśla na Hawajach lub w Illinois może zarabiać więcej niż główny cieśla w Mississippi lub Arkansas po prostu z powodu przepisów o obowiązujących stawkach, kosztów utrzymania i lokalnego popytu.

Stany najlepiej płacące cieślom mają wspólne cechy: silna obecność związkowa, duży wolumen budownictwa, wymogi obowiązujących stawek w projektach publicznych i wysoki koszt utrzymania [1]. Stany takie jak Hawaje, Illinois, New Jersey, Nowy Jork i Waszyngton konsekwentnie plasują się na szczycie lub blisko szczytu skali wynagrodzeń cieśli. W tych stanach mediany wynagrodzeń często przekraczają 70 000 dolarów rocznie, a związkowi cieśle przy projektach z obowiązującymi stawkami mogą znacznie przekraczać krajowy 90. percentyl.

Aglomeracje jeszcze bardziej wzmacniają te różnice. Cieśle pracujący w aglomeracjach Nowy Jork-Newark-Jersey City, San Francisco-Oakland, Chicago-Naperville i Seattle-Tacoma zazwyczaj zarabiają 20 do 40% powyżej mediany krajowej [1]. Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych cieśli w gęstych środowiskach miejskich — gdzie projekty są złożone, przepisy surowe, a ograniczenia przestrzenne wymagają precyzji — napędza te premie.

Z drugiej strony, cieśle w obszarach wiejskich i stanach z niższą aktywnością budowlaną często zarabiają bliżej 25. percentyla (47 550 $) [1], nawet z solidnym doświadczeniem. Nie oznacza to koniecznie niższej jakości życia — cieśla zarabiający 48 000 dolarów w tanim stanie może mieć większą siłę nabywczą niż ten zarabiający 75 000 dolarów w San Francisco — ale wpływa to na surowy potencjał zarobkowy.

Praktyczne implikacje dla twojej kariery:

  • Gotowy na przeprowadzkę? Zbadaj dane płacowe BLS na poziomie stanowym [1] przed przeprowadzką. Podwyżka o 30% nic nie znaczy, jeśli koszty mieszkania się podwoją.
  • Zostajesz na miejscu? Skup się na branżach i typach projektów w twojej okolicy, które płacą najlepiej. Federalnie i stanowo finansowane projekty budowlane często wymagają obowiązujących stawek, które przekraczają stawki rynkowe.
  • Cieśla podróżujący? Wielu cieśli zwiększa swoje dochody pracując jako podróżujący przy dużych projektach komercyjnych lub przemysłowych w obszarach o wysokich płacach, pobierając diety oprócz podwyższonych stawek godzinowych.

Przynależność związkowa również dramatycznie różni się w zależności od regionu. W stanach o wysokiej gęstości związkowej umowy zbiorowe ustanawiają dolne granice płac, które podnoszą wynagrodzenie ogólnie — nawet dla niezwiązkowych cieśli konkurujących o tych samych pracowników [2].


Jak doświadczenie wpływa na zarobki cieśli?

Typowa ścieżka do ciesielstwa rozpoczyna się od dyplomu ukończenia szkoły średniej lub równoważnika, po którym następuje przyuczenie [2]. To przyuczenie — zwykle trwające 3 do 4 lat — jest najważniejszą inwestycją, jaką dokonasz w swój potencjał zarobkowy.

Oto jak doświadczenie zazwyczaj przekłada się na wynagrodzenie:

Uczeń (Lata 1-4): Początkowe wynagrodzenie zazwyczaj mieści się blisko 10. percentyla (38 760 $) [1] i rośnie stopniowo co roku. Większość programów przyuczenia rozpoczyna od 40-50% stawki czeladnika i podnosi rocznie w miarę gromadzenia godzin i szkolenia. W ostatnim roku zbliżasz się do wynagrodzeń czeladnika na poziomie początkowym.

Czeladnik (Lata 4-10): Po ukończeniu przyuczenia zarabiasz około mediany (59 310 $) [1] i wspinasz się w kierunku 75. percentyla w miarę rozwijania wydajności, podejmowania bardziej złożonych zadań i budowania reputacji. Certyfikaty takie jak OSHA 30-Hour Construction, szkolenie osoby kompetentnej w zakresie rusztowań lub specjalistyczne certyfikaty w szalunkach betonowych czy spawaniu mogą przyspieszyć tę progresję.

Cieśla główny / Brygadzista (Lata 8-15+): Cieśle, którzy przechodzą na stanowiska kierownicze ekip, zazwyczaj zarabiają na poziomie lub powyżej 75. percentyla (75 620 $) [1]. Na tym etapie zarządzasz harmonogramami, koordynujesz z innymi rzemiosłami i zapewniasz jakość — umiejętności, za które płaci się premię.

Superintendent / Specjalista (Lata 15+): 90. percentyl (98 370 $) [1] jest osiągalny dla cieśli, którzy stają się superintendentami budowy, specjalizują się w niszach o wysokiej wartości lub przechodzą do kosztorysowania i zarządzania projektami, zachowując kwalifikacje rzemieślnicze.

BLS prognozuje 74 100 otwartych stanowisk rocznie dla cieśli do 2034 roku [2], napędzanych przejściami na emeryturę i stałym zapotrzebowaniem budowlanym. Ten strumień wakatów daje doświadczonym cieślom prawdziwą siłę negocjacyjną — wykonawcy nie mogą łatwo zastąpić 15-letniego weterana uczniem.


Które branże płacą cieślom najlepiej?

Nie wszystkie prace ciesielskie płacą tak samo, nawet gdy praca wygląda podobnie na papierze. Branża, w której pracujesz, kształtuje twoje wynagrodzenie tak samo jak poziom umiejętności.

Specjalistyczni podwykonawcy budownictwa niemieszkaniowego — firmy skupione na projektach komercyjnych, instytucjonalnych i przemysłowych — mają tendencję do płacenia cieślom powyżej mediany krajowej [1]. Projekty te wymagają precyzji, przestrzegania surowych kodeksów budowlanych i umiejętności pracy na podstawie złożonych rysunków architektonicznych i inżynieryjnych. Wyższe wymagania uzasadniają wyższe wynagrodzenie.

Budownictwo ciężkie i inżynieria lądowa — mosty, autostrady i infrastruktura — również oferują premie płacowe [1]. Cieśle w tym sektorze często specjalizują się w szalunkach dla konstrukcji betonowych, fizycznie wymagającej i technicznie precyzyjnej specjalizacji, za którą płaci się stawki najwyższej klasy.

Projekty rządowe zasługują na szczególną uwagę. Federalne wymagania obowiązujących stawek Davis-Bacon i ich odpowiedniki na poziomie stanowym ustalają minimalne stawki godzinowe dla cieśli przy budowach finansowanych ze środków publicznych. Stawki te często przekraczają wynagrodzenia rynkowe, czasem o 30% lub więcej, i obejmują obowiązkowe świadczenia dodatkowe.

Budownictwo mieszkaniowe, choć zatrudnia największą liczbę cieśli, generalnie płaci poniżej mediany dla tego zawodu [1]. Praca jest mniej złożona, projekty mniejsze, a bariera wejścia niższa. Mimo to, budowniczowie domów na zamówienie i firmy remontowe z górnej półki płacą znacznie więcej niż deweloperzy budujący seryjnie.

Zakłady utrzymania przemysłowego i produkcyjne zatrudniają cieśli do bieżących prac w obiektach — budowy rusztowań, wznoszenia konstrukcji tymczasowych i konserwacji infrastruktury drewnianej. Stanowiska te często wiążą się ze stabilnością zatrudnienia na pełny etat, pakietami świadczeń i możliwościami nadgodzin, które podnoszą całkowite wynagrodzenie powyżej tego, co sugeruje bazowa stawka godzinowa.

Wniosek: jeśli zarabiasz poniżej mediany i pracujesz przy konstrukcjach mieszkaniowych, przejście do ciesielstwa komercyjnego lub przemysłowego może oznaczać roczną podwyżkę o 10 000 do 20 000 dolarów bez zmiany kodu pocztowego.


Jak cieśla powinien negocjować wynagrodzenie?

Negocjacje płacowe w rzemiośle działają inaczej niż w pracy biurowej, ale zasady przygotowania i dźwigni negocjacyjnej nadal obowiązują. Oto jak podejść do tego jako cieśla.

Znaj swoje liczby przed rozmową

Sprawdź dane płacowe BLS dla swojego konkretnego stanu i aglomeracji [1]. Jeśli mediana cieśli w twoim regionie wynosi 65 000 dolarów, a proponują ci 52 000 dolarów, masz uzasadniony danymi argument za wyższą stawką. Przynieś wydrukowane dane lub telefon z gotowymi liczbami. Wykonawcy szanują cieśli, którzy odrabiają lekcje — to sygnalizuje tę samą precyzję, jaką wnosisz na plac budowy.

Określ ilościowo to, co wnosisz

Ogólne stwierdzenia typu „jestem pracowity" nie przesuną szali. Konkretne osiągnięcia tak. Sformułuj swoją wartość w kategoriach, na których zależy wykonawcom:

  • „Ukończyłem trzy ostatnie projekty przed terminem, oszczędzając średnio dwa dni na fazę."
  • „Posiadam kartę OSHA 30-Hour i certyfikat osoby kompetentnej w zakresie rusztowań, co utrzymuje twoją budowę w zgodności z przepisami bez dodatkowych kosztów szkoleniowych."
  • „Potrafię czytać i interpretować rysunki konstrukcyjne i architektoniczne bez konieczności, by superintendent mi je tłumaczył."

Te stwierdzenia przekładają się bezpośrednio na zaoszczędzone pieniądze lub zmniejszone ryzyko dla pracodawcy.

Wykorzystaj rynek

Przy 74 100 prognozowanych otwarciach rocznych do 2034 roku [2] i stopie wzrostu 4,5% [2] wykwalifikowani cieśle są poszukiwani. Jeśli masz kilka ofert lub wiesz, że konkurencja zatrudnia, wspomnij o tym — nie jako groźbę, ale jako kontekst. „Oceniam kilka możliwości i chcę się upewnić, że jesteśmy zgodni co do wynagrodzenia" to profesjonalny sposób na zasygnalizowanie swojej wartości rynkowej.

Negocjuj więcej niż stawkę godzinową

Jeśli pracodawca nie ustępuje w kwestii wynagrodzenia bazowego, negocjuj wokół niego:

  • Gwarancje nadgodzin: Zobowiązanie do 50+ godzin tygodniowo z dodatkiem za nadgodziny może dodać 15 000 do 25 000 dolarów rocznie.
  • Dieta: Na wyjazdowych zleceniach dzienna dieta 75 do 100 dolarów szybko się kumuluje i często jest wolna od podatku.
  • Dodatek narzędziowy: Roczny dodatek na narzędzia od 1 000 do 2 000 dolarów kompensuje realne wydatki, które w przeciwnym razie ponosiłbyś z własnej kieszeni.
  • Szkolenia i certyfikaty: Certyfikaty opłacane przez pracodawcę zwiększają twoje długoterminowe możliwości zarobkowe.

Czas ma znaczenie

Najlepszy czas na negocjacje to moment, gdy wykonawca najbardziej cię potrzebuje — podczas rozruchu projektu, szczytu sezonu budowlanego (wiosna i lato) lub gdy ma trudności z obsadzeniem stanowisk. Najgorszy czas to środek zimy, gdy praca zwalnia w większości regionów.

Kwestie związkowe vs. pozazwiązkowe

Jeśli jesteś cieślą związkowym, twoje wynagrodzenie bazowe jest ustalane przez układ zbiorowy, a indywidualne negocjacje są ograniczone. Możesz jednak nadal ubiegać się o wyżej płatne klasyfikacje, stanowiska brygadzisty i przydziały z dużą ilością nadgodzin. Cieśle pozazwiązkowi mają większą elastyczność w indywidualnych negocjacjach, ale brakuje im instytucjonalnego dolnego progu płac, który zapewniają związki [2].


Jakie świadczenia są ważne poza wynagrodzeniem bazowym cieśli?

Wynagrodzenie bazowe to tylko część równania. Dla cieśli różnica między wynagrodzeniem bazowym a całkowitym może być znaczna — czasem dodając 20 do 40% do efektywnych rocznych zarobków.

Ubezpieczenie zdrowotne jest najcenniejszym świadczeniem dla większości cieśli, a zakres ochrony jest bardzo zróżnicowany. Związkowi cieśle zazwyczaj otrzymują kompleksowe ubezpieczenie zdrowotne, stomatologiczne i okulistyczne za pośrednictwem funduszu świadczeń swojej lokalnej organizacji, często z niskimi lub zerowymi składkami [2]. Pozazwiązkowi cieśle powinni starannie ocenić plany pracodawcy — praca płacąca 2 $/godzinę mniej, ale oferująca rodzinne ubezpieczenie zdrowotne, może zaoszczędzić 8 000 do 12 000 dolarów rocznie na składkach.

Składki emerytalne mają większe znaczenie, niż większość cieśli zdaje sobie sprawę na początku kariery. Związkowe fundusze emerytalne i składki annuitetowe mogą dodać od 5 do 15 dolarów za godzinę pracy do całkowitego pakietu wynagrodzeń. Pracodawcy pozazwiązkowi mogą oferować plany 401(k) z dopłatą — nawet 3% dopłata przy wynagrodzeniu 60 000 dolarów to 1 800 dolarów darmowych pieniędzy rocznie.

Nadgodziny i wynagrodzenie premiowe często stanowią największą zmienną w wynagrodzeniu cieśli. Harmonogramy budowlane często wymagają 50- do 60-godzinnych tygodni pracy w okresach szczytowych. Przy medianie stawki godzinowej 28,51 $ [1] dziesięć godzin tygodniowych nadgodzin z dodatkiem dodaje rocznie około 22 000 dolarów.

Inne świadczenia do oceny:

  • Płatny urlop: Rzadko spotykany w budownictwie pozazwiązkowym, ale coraz częściej oferowany przez większych wykonawców konkurujących o talenty.
  • Wymiana/dodatek na narzędzia: Cieśle inwestują tysiące w osobiste narzędzia. Pracodawcy pokrywający zniszczenia lub zapewniający roczne dodatki zmniejszają wydatki z własnej kieszeni.
  • Dodatek na pojazd lub paliwo: Szczególnie cenny, jeśli dojeżdżasz do wielu placów budowy.
  • Kształcenie ustawiczne: Szkolenia finansowane przez pracodawcę w dziedzinach takich jak oprogramowanie do czytania rysunków, techniki zielonego budownictwa lub specjalistyczne certyfikaty zwiększają długoterminową wartość rynkową.

Porównując oferty pracy, oblicz całkowite wynagrodzenie — nie tylko stawkę godzinową na pasku wynagrodzenia.


Kluczowe wnioski

Wynagrodzenia cieśli obejmują szeroki zakres, od 38 760 dolarów na poziomie początkowym do 98 370 dolarów dla najlepiej zarabiających [1], z medianą krajową wynoszącą 59 310 dolarów [1]. Twoja pozycja w tym zakresie zależy od czynników, które możesz aktywnie kontrolować: ukończenie formalnego przyuczenia, dążenie do specjalizacji w obszarach o dużym zapotrzebowaniu, takich jak szalunki lub ciesielstwo wykończeniowe, wybór branż i lokalizacji oferujących wyższe stawki oraz strategiczne negocjacje z danymi w ręku.

Prognozowany wzrost zawodu o 4,5% i 74 100 otwartych stanowisk rocznie do 2034 roku [2] oznaczają, że popyt na wykwalifikowanych cieśli pozostaje silny. Ten popyt jest twoją dźwignią — wykorzystaj ją.

Niezależnie od tego, czy tworzysz swoje pierwsze CV jako uczeń, czy aktualizujesz je po 15 latach w zawodzie, Resume Geni może pomóc ci zaprezentować swoje umiejętności, certyfikaty i doświadczenie w sposób, który zapewni rozmowy kwalifikacyjne na stanowiska płacące tyle, ile jesteś wart. Dobrze skonstruowane CV, jak dobrze zbudowana konstrukcja, zaczyna się od solidnej ramy.


Często zadawane pytania

Jakie jest średnie wynagrodzenie cieśli?

Średnie (arytmetyczne) roczne wynagrodzenie cieśli wynosi 64 040 dolarów, podczas gdy mediana rocznego wynagrodzenia to 59 310 dolarów [1]. Średnia jest wyższa, ponieważ najlepiej zarabiający w specjalistycznych rolach i na drogich rynkach podciągają ją w górę. Mediana jest zazwyczaj bardziej użytecznym punktem odniesienia dla tego, co zarabia typowy cieśla.

Ile zarabiają cieśle na poziomie początkowym?

Cieśle na poziomie początkowym i uczniowie zazwyczaj zarabiają blisko 10. percentyla, czyli 38 760 dolarów rocznie [1]. Wynagrodzenia uczniów zwykle zaczynają się od 40-50% stawki czeladnika i rosną co roku w miarę gromadzenia godzin i szkolenia [2].

Jakie jest najwyższe wynagrodzenie, jakie może zarobić cieśla?

Cieśle w 90. percentylu zarabiają 98 370 dolarów lub więcej rocznie [1]. Osiągnięcie tego poziomu zazwyczaj wymaga połączenia bogatego doświadczenia, specjalizacji, obowiązków przywódczych i pracy na wysoko płatnym rynku lub w wysoko płatnej branży.

Jak długo trwa zostanie w pełni wykwalifikowanym cieślą?

Większość przyuczeń ciesielskich trwa od 3 do 4 lat i łączy szkolenie na stanowisku pracy z pokrewnym szkoleniem teoretycznym [2]. Po ukończeniu przyuczenia jesteś klasyfikowany jako czeladnik cieśla i możesz oczekiwać zarobków zbliżonych do mediany.

Czy związkowi cieśle zarabiają więcej niż pozazwiązkowi?

Związkowi cieśle generalnie zarabiają wyższe wynagrodzenie bazowe i otrzymują znacznie bardziej kompleksowe pakiety świadczeń, w tym ubezpieczenie zdrowotne, składki emerytalne i fundusze annuitetowe [2]. Jednak porównania całkowitego wynagrodzenia zależą od konkretnego rynku, pracodawcy i dostępnej ilości nadgodzin.

Jakie certyfikaty pomagają cieślom zarabiać więcej?

Choć żaden pojedynczy certyfikat nie gwarantuje podwyżki, OSHA 30-Hour Construction Safety, certyfikat osoby kompetentnej w zakresie rusztowań, pierwsza pomoc/RKO oraz specjalistyczne szkolenia w dziedzinach takich jak szalunki betonowe lub zielone budownictwo (LEED) czynią cię bardziej wartościowym dla pracodawców i wzmacniają pozycję negocjacyjną [2].

Czy ciesielstwo to dobra kariera pod względem wzrostu zatrudnienia?

BLS prognozuje wzrost zatrudnienia cieśli o 4,5% od 2024 do 2034 roku, z około 74 100 otwartymi stanowiskami rocznie [2]. Ten stały popyt, napędzany ciągłą aktywnością budowlaną i przejściami na emeryturę, zapewnia solidne bezpieczeństwo zatrudnienia dla wykwalifikowanych cieśli w większości regionów.


Źródła

[1] U.S. Bureau of Labor Statistics. "Occupational Employment and Wages: Carpenter." https://www.bls.gov/oes/current/oes472031.htm

[2] U.S. Bureau of Labor Statistics. "Occupational Outlook Handbook: Carpenters." https://www.bls.gov/ooh/construction-and-extraction/carpenters.htm

[3] Society for Human Resource Management. "Selecting Employees: Best Practices." https://www.shrm.org/topics-tools/tools/toolkits/selecting-employees

[4] National Association of Colleges and Employers. "Employers Rate Career Readiness Competencies." https://www.naceweb.org/talent-acquisition/candidate-selection/employers-rate-career-readiness-competencies/

[5] U.S. Bureau of Labor Statistics. "Career Outlook." https://www.bls.gov/careeroutlook/

[6] BLS. "Employment Projections." https://www.bls.gov/emp/

[7] Glassdoor. "Salary Data." https://www.glassdoor.com/Salaries/

See what ATS software sees Your resume looks different to a machine. Free check — PDF, DOCX, or DOC.
Check My Resume

Tags

cieśla przewodnik płacowy
Blake Crosley — Former VP of Design at ZipRecruiter, Founder of ResumeGeni

About Blake Crosley

Blake Crosley spent 12 years at ZipRecruiter, rising from Design Engineer to VP of Design. He designed interfaces used by 110M+ job seekers and built systems processing 7M+ resumes monthly. He founded ResumeGeni to help candidates communicate their value clearly.

12 Years at ZipRecruiter VP of Design 110M+ Job Seekers Served

Ready to build your resume?

Create an ATS-optimized resume that gets you hired.

Get Started Free