Przewodnik po ścieżce kariery technika utrzymania ruchu: Od poziomu początkowego do stanowisk seniorskich

Najczęstszym błędem popełnianym przez techników utrzymania ruchu w CV jest wymienianie codziennych zadań — „naprawiano klimatyzację", „naprawiano instalację wodno-kanalizacyjną" — zamiast kwantyfikowania wpływu pracy. Menedżerowie ds. rekrutacji chcą widzieć zmniejszone procenty przestojów, oszczędności z programów konserwacji zapobiegawczej i liczbę zrealizowanych zleceń miesięcznie. CV, które czyta się jak opis stanowiska, ginie w stosie; takie, które czyta się jak raport wydajności, prowadzi do rozmów kwalifikacyjnych [12].

Wstęp

Przy około 159 800 rocznych wakatach prognozowanych do 2034 roku, technicy utrzymania ruchu mają jedną z najbardziej stale poszukiwanych ścieżek kariery w zawodach technicznych [8].

Kluczowe wnioski

  • Niski próg wejścia, wysoki pułap rozwoju: Większość stanowisk technika utrzymania ruchu wymaga jedynie wykształcenia średniego i średnioterminowego szkolenia w miejscu pracy, ale doświadczeni technicy mogą awansować na sześciocyfrowe stanowiska kierownicze [7].
  • Wynagrodzenie niemal podwaja się od poziomu początkowego do seniorskiego: Płace wahają się od 33 860 $ na 10. percentylu do 76 110 $ na 90. percentylu, przy czym certyfikaty i specjalizacja napędzają największe skoki [1].
  • Branża rośnie stabilnie: BLS prognozuje wzrost o 3,8% od 2024 do 2034 roku, dodając 62 400 nowych stanowisk oprócz wakatów zastępczych [8].
  • Certyfikaty przyspieszają awans: Kwalifikacje takie jak EPA Section 608, CMRT i licencje elektryczne konsekwentnie oddzielają techników, którzy stagnują, od tych, którzy awansują [11].
  • Umiejętności transferowalne umożliwiają liczne zmiany kariery: Technicy utrzymania ruchu przechodzą do zarządzania obiektami, automatyki przemysłowej, inspekcji budowlanej i specjalizacji HVAC przy stosunkowo niewielkim dodatkowym szkoleniu.

Jak rozpocząć karierę jako technik utrzymania ruchu?

Typowym punktem wejścia do kariery technika utrzymania ruchu jest wykształcenie średnie lub GED, połączone ze średnioterminowym szkoleniem w miejscu pracy [7]. Jednak „średnioterminowe" nie oddaje przygotowania, które oddziela kandydatów szybko zatrudnianych od tych mających trudności ze znalezieniem pierwszej pracy.

Ścieżki edukacyjne

Istnieją trzy realistyczne drogi do branży:

  1. Bezpośrednie wejście ze szkoleniem: Aplikowanie na stanowiska wejściowe w kompleksach mieszkaniowych, hotelach, szpitalach lub zakładach produkcyjnych. Ci pracodawcy często zatrudniają kandydatów z podstawowymi zdolnościami mechanicznymi i szkolą ich na miejscu [7].
  2. Szkoła zawodowa lub technikum: Certyfikat lub dyplom technika w zakresie utrzymania budynków, utrzymania przemysłowego lub pokrewnej specjalności daje znaczącą przewagę. Programy trwają typowo od 6 miesięcy do 2 lat i obejmują systemy elektryczne, hydraulikę, podstawy HVAC i czytanie rysunków technicznych.
  3. Przejście z wojska: Weterani ze specjalnościami związanymi z utrzymaniem mechanicznym lub elektrycznym często kwalifikują się natychmiast na stanowiska średniego szczebla dzięki praktycznemu doświadczeniu ze złożonymi systemami.

Tytuły stanowisk na poziomie wejściowym

Przy poszukiwaniu pracy warto szukać szerzej niż tylko „technik utrzymania ruchu". Popularne tytuły wejściowe obejmują pomocnik utrzymania ruchu, technik utrzymania ruchu I, pracownik utrzymania budynków, pracownik ds. konserwacji obiektów i ogólny pracownik utrzymania [4][5]. Role te typowo obsługują zlecenia na podstawowe naprawy — wymianę osprzętu, łatanie ścian gipsowych, diagnostykę drobnych problemów elektrycznych i hydraulicznych oraz przeprowadzanie rund konserwacji zapobiegawczej [6].

Czego szukają pracodawcy u nowych pracowników

Menedżerowie ds. rekrutacji sprawdzający kandydatów na poziomie wejściowym priorytetyzują trzy rzeczy: zdolności mechaniczne (czy można zdiagnozować, dlaczego coś nie działa?), niezawodność (czy pracownik pojawi się na dyżurach?) i chęć do nauki. Umiejętności miękkie mają większe znaczenie, niż oczekuje większość kandydatów — codzienna interakcja z najemcami, kierownikami produkcji lub personelem szpitalnym oznacza, że zdolność komunikowania terminów napraw i kwestii bezpieczeństwa bezpośrednio wpływa na ocenę przez pracodawcę [3].

Podstawowy zestaw umiejętności powinien obejmować znajomość narzędzi ręcznych i elektrycznych, rozumienie bezpieczeństwa elektrycznego i komfort przy czytaniu instrukcji obsługi sprzętu. Uzyskanie karty OSHA 10-godzinnej dla przemysłu ogólnego przed pierwszą rozmową kwalifikacyjną natychmiast wyróżnia spośród innych kandydatów bez kwalifikacji.

Baza zatrudnienia licząca 1 531 700 techników utrzymania ruchu oznacza, że rotacja tworzy stałe wakaty, nawet w wolniejszych okresach gospodarczych [1]. Wejście do branży jest osiągalne — wyzwaniem jest to, co następuje potem.

Jak wygląda rozwój w środku kariery dla techników utrzymania ruchu?

Punkt 3-5 lat to moment, w którym kariery techników utrzymania ruchu albo przyspieszają, albo stagnują. Różnica prawie zawsze sprowadza się do specjalizacji i kwalifikacji.

Kamienie milowe do osiągnięcia do roku 3-5

Na tym etapie należy samodzielnie obsługiwać złożone zlecenia bez nadzoru, w tym diagnostykę wielosystemową (np. diagnozowanie, czy skarga na komfort to problem HVAC, problem powłoki budynku czy awaria sterowników). Należy również czuć się pewnie w zakresie:

  • Zarządzanie programami konserwacji zapobiegawczej: Nie tylko realizacja harmonogramów PM, ale identyfikowanie wzorców awarii sprzętu i rekomendowanie dostosowań interwałów konserwacyjnych [6].
  • Kompetencja CMMS: Większość średnich i dużych pracodawców korzysta z komputerowych systemów zarządzania utrzymaniem ruchu. Biegłość w platformach takich jak Maximo, Fiix czy UpKeep jest oczekiwana na tym poziomie.
  • Podstawowe obowiązki nadzorcze: Szkolenie nowych pracowników, delegowanie zleceń i koordynacja z wykonawcami przy większych projektach naprawczych.

Certyfikaty napędzające awans w środku kariery

To etap, w którym certyfikaty przynoszą najwyższy zwrot z inwestycji w trajektorię kariery:

  • EPA Section 608 Certification: Wymagana prawem federalnym do obsługi czynników chłodniczych. Certyfikat Universal (obejmujący wszystkie typy sprzętu) jest standardem oczekiwanym przez pracodawców [11].
  • Certified Maintenance & Reliability Technician (CMRT): Oferowany przez Society for Maintenance & Reliability Professionals (SMRP), certyfikat ten potwierdza zdolność zarządzania niezawodnością sprzętu — kompetencja oddzielająca techników od techników-liderów [11].
  • Stanowe licencje elektryczne lub hydrauliczne: Wymagania różnią się w zależności od stanu, ale posiadanie licencji czeladniczej w jednym z tych zawodów dramatycznie rozszerza zakres pracy i potencjał zarobkowy.

Typowe tytuły i ruchy w środku kariery

Awanse na tym etapie obejmują technika utrzymania ruchu II lub III, starszego technika utrzymania ruchu i kierownika zmiany utrzymania [4][5]. Ruchy lateralne są równie wartościowe — przejście z utrzymania nieruchomości mieszkaniowych do utrzymania przemysłowego lub produkcyjnego typowo przynosi znaczący wzrost wynagrodzenia, ponieważ środowiska przemysłowe wymagają wyższych umiejętności technicznych i wiążą się z większą odpowiedzialnością za ciągłość produkcji.

Technicy zarabiający na 25. percentylu (39 050 $) na wejściu powinni celować w medianę (48 620 $) lub wyżej do trzeciego roku, przy czym 75. percentyl (61 710 $) jest realistyczny do piątego roku z odpowiednimi certyfikatami i specjalizacją [1].

Jakie stanowiska seniorskie mogą osiągnąć technicy utrzymania ruchu?

Seniorzy w utrzymaniu ruchu podążają jedną z dwóch ścieżek: specjalista techniczny lub zarządzanie. Obie płacą dobrze, ale wymagają różnych zestawów umiejętności i inwestycji kariery.

Ścieżka menedżerska

Najczęstsza progresja seniorska wygląda następująco:

  • Kierownik utrzymania ruchu (typowo 5-8 lat doświadczenia): Nadzoruje zespół techników, zarządza budżetami, koordynuje z kierownictwem operacyjnym i odpowiada za KPI utrzymania obiektu. Wynagrodzenia na tym poziomie regularnie osiągają 75. percentyl — 61 710 $ lub więcej [1].
  • Menedżer utrzymania ruchu / Facility Manager (8-15 lat): Odpowiedzialny za całe działy utrzymania lub portfolia wieloobiektowe. Rola ta obejmuje planowanie kapitałowe, zarządzanie dostawcami, zgodność regulacyjną i strategiczne decyzje o naprawie vs. wymianie. Wynagrodzenie często przekracza 90. percentyl — 76 110 $, szczególnie w produkcji, opiece zdrowotnej i nieruchomościach komercyjnych [1].
  • Dyrektor ds. obiektów / VP Operations: Pułap dla profesjonalistów utrzymania, którzy rozwijają zmysł biznesowy obok ekspertyzy technicznej. Role te istnieją w dużych organizacjach — systemach szpitalnych, kampusach uniwersyteckich, konglomeratach produkcyjnych — a wynagrodzenie jest zróżnicowane, ale często osiąga sześciocyfrowe kwoty.

Ścieżka specjalisty technicznego

Nie każdy doświadczony technik chce zarządzać ludźmi, a branża nagradza głęboką ekspertyzę:

  • Inżynier niezawodności / Technik niezawodności: Skupienie na konserwacji predykcyjnej, analizie przyczyn źródłowych i optymalizacji cyklu życia sprzętu. Ta ścieżka często wymaga dodatkowej edukacji (dyplomu technika lub inżyniera), ale oferuje wynagrodzenie premium.
  • Technik sterowników / Programista PLC: Specjalizacja w systemach automatyki budynkowej (BMS) lub przemysłowych sterownikach programowalnych stawia w niszy z silnym popytem i ograniczoną podażą.
  • Specjalista HVAC/R: Technicy, którzy zdobywają zaawansowane certyfikaty HVAC (NATE, RSES) i opanowują komercyjne systemy chłodnicze, mogą zarabiać jako specjaliści na poziomie 90. percentyla lub powyżej [1][11].

Podsumowanie rozwoju wynagrodzeń

Dane BLS opowiadają jasną historię potencjału wzrostu: od 33 860 $ na 10. percentylu (wczesna kariera, ograniczone kwalifikacje) do 76 110 $ na 90. percentylu (poziom seniorski, wyspecjalizowany lub na stanowisku kierowniczym) [1]. To wzrost o 125% — osiągalny w ciągu 10-15 lat dla techników inwestujących w ciągły rozwój.

Jakie alternatywne ścieżki kariery istnieją dla techników utrzymania ruchu?

Technicy utrzymania ruchu rozwijają niezwykle przenośny zestaw umiejętności. Połączenie diagnostyki mechanicznej, wiedzy elektrycznej, interakcji z klientem i zarządzania czasem pod presją dobrze przekłada się na kilka sąsiednich karier.

Inspektor budowlany / Specjalista ds. zgodności z przepisami: Praktyczna znajomość systemów budynkowych daje intuicyjne rozumienie naruszeń przepisów, którego brakuje inspektorom z samym wykształceniem teoretycznym. Większość jurysdykcji wymaga certyfikacji (kwalifikacje ICC są standardem), ale przejście jest proste.

Technik serwisu HVAC: Jeśli certyfikat EPA 608 został już uzyskany i praca z systemami klimatyzacyjnymi sprawia satysfakcję, specjalizacja w serwisie i instalacji HVAC jest naturalnym krokiem z wyższym potencjałem zarobkowym [11].

Technik utrzymania przemysłowego: Przejście z utrzymania komercyjnego lub mieszkaniowego do środowisk produkcyjnych — praca z maszynami CNC, systemami przenośników, prasami hydraulicznymi — typowo przynosi 15-25% wzrost wynagrodzenia i otwiera dostęp do technologii automatyzacji.

Koordynator obiektów / Zarządca nieruchomości: Technicy, którzy lubią organizacyjną stronę utrzymania (harmonogramowanie, budżetowanie, koordynacja z dostawcami), mogą przejść do ról koordynatora obiektów lub zarządcy nieruchomości, często z dodatkowymi certyfikatami jak Certified Facility Manager (CFM) od IFMA.

Field Service Engineer: Firmy produkujące złożony sprzęt (urządzenia medyczne, maszyny przemysłowe, infrastruktura centrów danych) zatrudniają doświadczonych techników jako inżynierów serwisu terenowego do instalowania, kalibrowania i naprawiania swoich produktów u klientów. Role te często obejmują samochody służbowe, dodatki za podróże i konkurencyjne wynagrodzenia.

Jak rozwija się wynagrodzenie techników utrzymania ruchu?

Dane BLS dostarczają jasnego obrazu trajektorii zarobkowej techników utrzymania ruchu na różnych poziomach doświadczenia [1]:

Etap kariery Przybliżone doświadczenie Percentyl BLS Roczne wynagrodzenie
Początkowy 0-1 rok 10. percentyl 33 860 $
Wczesna kariera 1-3 lata 25. percentyl 39 050 $
Środek kariery 3-7 lat 50. percentyl (mediana) 48 620 $
Doświadczony 7-12 lat 75. percentyl 61 710 $
Senior / Specjalista 12+ lat 90. percentyl 76 110 $

Mediana stawki godzinowej wynosi 23,38 $, ze średnim rocznym wynagrodzeniem 52 430 $ na wszystkich poziomach doświadczenia [1].

Trzy czynniki konsekwentnie napędzają zarobki powyżej mediany:

  1. Wybór branży: Produkcja, opieka zdrowotna i utrzymanie centrów danych płacą znacznie więcej niż utrzymanie nieruchomości mieszkaniowych przy równoważnym poziomie umiejętności.
  2. Certyfikaty: Każda ważna kwalifikacja (EPA 608, CMRT, stanowa licencja elektryczna) koreluje z mierzalnymi wzrostami wynagrodzenia. Pracodawcy postrzegają certyfikaty jako dowód zaangażowania i obniżone koszty szkolenia [11].
  3. Lokalizacja geograficzna: Technicy utrzymania ruchu w metropoliach o wysokich kosztach życia i regionach ze skoncentrowaną aktywnością przemysłową zarabiają znacznie powyżej mediany krajowej.

Nadgodziny i dodatki za dyżury również znacząco podnoszą łączne wynagrodzenie. Wielu techników utrzymania ruchu raportuje, że nadgodziny dodają 10-20% do podstawowego wynagrodzenia rocznie, szczególnie w operacjach 24/7 takich jak szpitale i zakłady produkcyjne.

Jakie umiejętności i certyfikaty napędzają rozwój kariery techników utrzymania ruchu?

Rok 1-2: Budowanie fundamentów

  • OSHA 10-godzinny lub 30-godzinny dla przemysłu ogólnego: Demonstruje świadomość bezpieczeństwa od pierwszego dnia [11].
  • EPA Section 608 Universal Certification: Otwiera drzwi do wszelkiej pracy z czynnikami chłodniczymi — niezbędne w większości ról utrzymaniowych [11].
  • Kluczowe umiejętności do rozwinięcia: Diagnostyka elektryczna (kompetencja multimetrowa, śledzenie obwodów), naprawa hydrauliki, podstawowe spawanie i nawigacja oprogramowania CMMS [3][6].

Rok 3-5: Specjalizacja i certyfikacja

  • Certified Maintenance & Reliability Technician (CMRT): Złoty standard demonstrowania ekspertyzy utrzymaniowej wykraczającej poza podstawowe umiejętności naprawcze [11].
  • Stanowa licencja czeladnicza elektryczna lub hydrauliczna: Różni się w zależności od stanu, ale dramatycznie rozszerza zakres pracy i atrakcyjność rynkową.
  • Umiejętności do rozwinięcia: Techniki konserwacji predykcyjnej (analiza wibracji, termowizja), czytanie rysunków i schematów oraz koordynacja projektów [3].

Rok 5+: Awans do przywództwa lub głęboka specjalizacja

  • Certified Facility Manager (CFM) od IFMA: Dla ścieżki menedżerskiej.
  • Certyfikat NATE: Dla specjalizacji HVAC [11].
  • Podstawy programowania PLC: Dla ścieżek automatyki przemysłowej.
  • Umiejętności do rozwinięcia: Zarządzanie budżetem, kierowanie zespołem, negocjacje z dostawcami i planowanie kapitałowe [3].

Każdy etap certyfikacji odpowiada mierzalnym skokom wynagrodzeń. Technicy, którzy w ciągu pierwszych pięciu lat uzyskają dwa lub więcej certyfikatów uznanych w branży, konsekwentnie osiągają 75. percentyl (61 710 $) szybciej niż rówieśnicy polegający wyłącznie na doświadczeniu [1].

Kluczowe wnioski

Ścieżka kariery technika utrzymania ruchu oferuje jeden z najbardziej dostępnych punktów wejścia w zawodach technicznych — wykształcenie średnie i chęć nauki mogą wystarczyć na start — z pułapem sięgającym głęboko w stanowiska kierownicze i specjalistyczne płacące 76 110 $ lub więcej [1][7]. Branża dodaje rocznie około 159 800 wakatów, co oznacza, że popyt pozostaje silny niezależnie od cykli gospodarczych [8].

Prędkość rozwoju kariery zależy od trzech świadomych wyborów: zdobywania certyfikatów na każdym etapie (EPA 608 wcześnie, CMRT w środku kariery, CFM lub kwalifikacje specjalistyczne później), wybierania lepiej płatnych branż w miarę wzrostu umiejętności i kwantyfikowania wpływu w każdym CV i przy każdej ocenie wydajności.

Niezależnie od tego, czy celem jest tytuł menedżera utrzymania z odpowiedzialnością za dział, czy rola technika sterowników z wynagrodzeniem specjalistycznym — ścieżka nagradza tych, którzy traktują rozwój zawodowy jako część pracy, a nie myśl drugorzędną.

Czas zaktualizować CV, aby odzwierciedlało następny ruch w karierze? Narzędzia Resume Geni mogą pomóc przełożyć doświadczenie w utrzymaniu na skwantyfikowany, zorientowany na wyniki format, który menedżerowie ds. rekrutacji chcą widzieć.

Często zadawane pytania

Jakie wykształcenie jest potrzebne, żeby zostać technikiem utrzymania ruchu?

Większość pracodawców wymaga wykształcenia średniego lub GED jako minimalnej kwalifikacji edukacyjnej. BLS klasyfikuje typowe wykształcenie wejściowe dla tego zawodu jako wykształcenie średnie lub równoważne, połączone ze średnioterminowym szkoleniem w miejscu pracy [7]. Jednak kandydaci, którzy ukończą certyfikat szkoły zawodowej lub dyplom technika w zakresie utrzymania budynków, utrzymania przemysłowego lub pokrewnej dziedziny, zyskują przewagę konkurencyjną i często rozpoczynają z wyższymi wynagrodzeniami niż rówieśnicy wchodzący bez formalnego szkolenia.

Ile zarabiają technicy utrzymania ruchu?

Mediana rocznego wynagrodzenia techników utrzymania ruchu wynosi 48 620 $, co odpowiada medianie stawki godzinowej 23,38 $ [1]. Zarobki różnią się znacznie w zależności od doświadczenia, certyfikatów, branży i lokalizacji. Technicy na poziomie wejściowym na 10. percentylu zarabiają około 33 860 $, podczas gdy seniorzy i specjaliści na 90. percentylu zarabiają rocznie 76 110 $. Średnie roczne wynagrodzenie na wszystkich poziomach doświadczenia wynosi 52 430 $ [1].

Jakie certyfikaty powinni zdobyć technicy utrzymania ruchu jako pierwsze?

Dwa najważniejsze certyfikaty na wczesnym etapie kariery to karta OSHA 10-godzinna dla przemysłu ogólnego i EPA Section 608 Universal Certification [11]. Szkolenie OSHA demonstruje podstawową kompetencję w zakresie bezpieczeństwa cenioną przez praktycznie każdego pracodawcę, a EPA 608 jest wymagana prawnie dla każdego, kto obsługuje czynniki chłodnicze — rutynowa część większości ról utrzymaniowych. Po uzyskaniu tych podstawowych kwalifikacji, Certified Maintenance & Reliability Technician (CMRT) od SMRP jest najsilniejszą kwalifikacją na etapie środka kariery [11].

Czy technik utrzymania ruchu to dobra kariera?

Dane zdecydowanie to potwierdzają. Przy 1 531 700 osobach zatrudnionych w branży i około 159 800 rocznych wakatach prognozowanych do 2034 roku, bezpieczeństwo zatrudnienia jest solidne [1][8]. Prognozowana stopa wzrostu 3,8% oznacza, że branża stale się rozwija [8]. Rozwój wynagrodzeń od 33 860 $ do 76 110 $ reprezentuje wzrost o 125%, osiągalny dzięki doświadczeniu i certyfikatom [1]. Kariera oferuje również wiele ścieżek awansu — zarządzanie, specjalizacja techniczna lub zmiany do sąsiednich dziedzin — dających długoterminową elastyczność.

Ile czasu zajmuje zostanie starszym technikiem utrzymania ruchu?

Większość techników osiąga stanowiska seniorskie (kierownik utrzymania, starszy technik lub specjalista) w ciągu 7 do 12 lat, w zależności od harmonogramu certyfikacji i branży. Technicy agresywnie zdobywający kwalifikacje — EPA 608 w pierwszym roku, CMRT do roku trzeciego-piątego i stanową licencję elektryczną lub hydrauliczną w tym samym okresie — osiągają wynagrodzenie na 75. percentylu (61 710 $) znacznie szybciej niż polegający wyłącznie na doświadczeniu [1][11]. Role menedżerskie jak menedżer utrzymania ruchu typowo wymagają 8 do 15 lat połączonego doświadczenia technicznego i nadzorczego.

Jakie branże płacą technikom utrzymania ruchu najwięcej?

Produkcja, opieka zdrowotna i operacje centrów danych konsekwentnie oferują wynagrodzenie powyżej mediany dla techników utrzymania ruchu. Branże te wymagają wyższych poziomów umiejętności technicznych — praca ze sprzętem krytycznym dla produkcji, systemami podtrzymywania życia lub wrażliwą infrastrukturą IT — i odpowiednio wynagradzają [1]. Technicy w tych sektorach często zarabiają na 75. percentylu (61 710 $) lub powyżej, szczególnie z odpowiednimi certyfikatami. Utrzymanie nieruchomości mieszkaniowych, choć oferuje najwięcej wakatów wejściowych, typowo płaci bliżej 25. percentyla (39 050 $) [1][4].

Czy technicy utrzymania ruchu mogą pracować bez dyplomu?

Zdecydowanie tak. BLS potwierdza, że typowe wymaganie edukacyjne na poziomie wejściowym to wykształcenie średnie lub równoważne [7]. Wielu odnoszących sukcesy profesjonalistów utrzymania ruchu buduje całe kariery bez dyplomu wyższej uczelni, awansując dzięki szkoleniu w miejscu pracy, certyfikatom branżowym i udowodnionym kompetencjom. Jednak pewne zaawansowane zmiany kariery — takie jak inżynieria niezawodności lub zarządzanie obiektami w dużych organizacjach — mogą ostatecznie wymagać dyplomu technika lub inżyniera w zakresie technologii inżynieryjnej lub pokrewnej dziedziny, aby pozostać konkurencyjnym na tych konkretnych stanowiskach.

See what ATS software sees Your resume looks different to a machine. Free check — PDF, DOCX, or DOC.
Check My Resume

Tags

technik utrzymania ruchu ścieżka kariery
Blake Crosley — Former VP of Design at ZipRecruiter, Founder of ResumeGeni

About Blake Crosley

Blake Crosley spent 12 years at ZipRecruiter, rising from Design Engineer to VP of Design. He designed interfaces used by 110M+ job seekers and built systems processing 7M+ resumes monthly. He founded ResumeGeni to help candidates communicate their value clearly.

12 Years at ZipRecruiter VP of Design 110M+ Job Seekers Served

Ready to build your resume?

Create an ATS-optimized resume that gets you hired.

Get Started Free